تاريخ انتشار : 1401/07/12 - 10:53
كد :79

روغندان ریل آسانسور

روغندان ریل آسانسور، بر روی کابین آسانسور نصب می شود. این قطعه باید به صورتی نصب شود که دو طرف ریل راهنما درون شکاف های جلویی آن قرار بگیرد.

یکی از مهم ترین عواملی که بر کارکرد بهتر آسانسورها تاثیر گذار است روغن کاری آن است. روغندان آسانسور وظیفه چرب کردن و روانکاری ریل راهنمای آسانسور با استفاده از روغن مخصوص آسانسور است که در داخل روغندان ریخته می شود . نمد هایی که روی روغندان قرار دارد بر روی ریل آسانسور کشیده شده و با چرب شدن ریل آسانسور حرکت کابین نرم و روان می گردد.
از این رو روغندان ریل آسانسور یکی از ضروریات می باشد. سرویس کار آسانسور، در هنگام سرویس دستگاه، روغندان آسانسور را بازدید و در صورت  نیاز آن را شارژ می کند.

نحوه شارژ روغندان ریل آسانسور 

جهت شارژ کردن روغن روغندان ابتدا در پوش بالای آن را باز کرده و روغن مخصوص آسانسور را در محل روغندان می ریزیم. باید دقت داشته باشید که روغندان پر و لبریز  نباشد. روغندان شاید وسیله ای کوچک و ساده به نظر برسد ولی نقشی بسزا و پر رنگ در کارکرد آسانسور کششی دارد. 

 

روغندان ریل آسانسور

انواع روغندان ریل آسانسور

از انواع روغندان آسانسور می توان به روغندان پلاستیکی اشاره کرد که قیمت مناسبی دارد. البته این نوع نیز شامل دو مدل با کیفیت بالا و مدل با کیفیت ضعیف تر می باشد. 
روغندان طرح ترک که از مواد( p.p vcs )نیمه شفاف و نو ساخته شده که میزان روغن در آن مشهود است و عمر بیشتری دارد.
در هر دو نوع روغندان آسانسور، جهت جلوگیری از اشباع شدن روغن از نمدی ضخیم و صنعتی برای آن استفاده شده است.

روغن مورد استفاده روغندان ریل آسانسور

به غیر از خود روغندان نوع روغن و کیفیت آن نیز از اهمیت دو چندان برخوردار است. چرا که باید علاوه بر روانکاری، از آلوده شدن آن جلوگیری کند و سبب روان و بدون ایراد قطعات آسانسور نیز گردد.
یکی از روش هایی که برای سنجش میزان کیفیت روغن ها مورد استفاده قرار می گیرد روش گرانروی است. که میزان غلظت روغن مورد ارزیابی قرار می گیرد. هر چقدر میزان گرانروی بیشتر باشد روغن دارای غلظت بیشتری می باشد. این میزان برای استفاده آسانسور به میزان عدد 10 در نظر گرفته شده است. یعنی اگر گرانروی محصول 10 بود برای استفاده از آن برای آسانسور شما مناسب می باشد.
یکی دیگر از نکات مهم در کیفیت روغن، میزان قابلیت یکنواختی و روانی آن در گرما و سرما است. یعنی روغن نباید با تغییرات دمایی دچار تغییر غلظت شود.

محل نصب روغندان ریل آسانسور

روغندان بر روی کابین آسانسور نصب می شود. این قطعه باید به صورتی نصب شود که دو طرف ریل راهنما درون شکاف های جلویی آن قرار بگیرد. بر روی کفشک های لغزشی موجود بر روی کابین آسانسور مکانی برای نصب روغندان تعبیه شده است. نصب این قطعه باید با دقت زیادی انجام شود زیرا فشار زیاد باعث سوراخ شدن، شکستگی و آسیب به آن می شود.
با توجه به کاربردها و اهمیت این بخش انتخاب محصول مناسب بسیار مهم است. از همین رو شما می توانید جهت استفاده از یک روغندان ریل آسانسور مناسب جهت راه اندازی آسانسور خود و تهیه انواع قطعات آسانسور با مجموعه آمرفلز امیر تماس حاصل نمایید.

بیشتر بدانید: فروش قطعات آسانسور