خرید بهترین آسانسور


آیا می دانید  یکی از بهترین آسانسور های تولید شده توسط شرکت آمر فلز تولید می گردد ؟ آمر فلز تولید کننده انواع آسانسور و همچنین قطعات آسانسور می باشد با خرید آسانسور از آمر فلز از خدمات بپس از فروش نیز بهره مند شوید با ما در تماس باشید:

تلفن : 02146893204
واتس آپ : 09358987865  (ارتباط فقط از طریق واتس آپ)


 

خرید بهترین آسانسور

یکی از مهمترین مشکلات برخی سازندگان ساختمان انتخاب یک شرکت آسانسور مناسب و محصولی کیفی است.
قبل از هر گونه توضیحی که در ادامه خواهد آمد ، باید توجه داشت که اولین ملاک برای خرید آسانسور از یک شرکت آنست که آیا آن
شرکت دارای مجوز طراحی و مونتاژ معتبر از وزارت صنایع و معادن و نیز گواهی عضویت در سندیکای آسانسور میباشد یا خیر؟ همچنین ضروری است صحت و اعتبار مجوزها از سندیکای آسانسور استعلام گردد.
آسانسور دستگاهی است که پس از نصب در جلب یا عدم جلب رضایت مالکین و ساکنین یک ساختمان نقش بسزایی دارد. انتخاب درست یک شرکت و نیز انتخاب مشخصات فنی متناسب با نوع کاربری، موقعیت و نیز تعداد افراد ساکن در مجموعه یک موفقیت مهم برای سازندگان ساختمان محسوب می‌شود.
متأسفانه در مواردی مشاهده می شود سازندگان ساختمان، حتی برخی مهندسین مشاور دید اصولی و درست از آسانسور و انواع آن نداشته و همین عامل موجب انتخاب نادرست می‌شود. به چند نمونه از اشکالات موجود می‌توان اشاره نمود
الف- ساختمان با تعداد طبقات بالا و استفاده از تعداد کم آسانسور و یا سرعت پایین آسانسور
ب- عدم تناسب ظرفیت آسانسور با تعداد واحدهای موجود در ساختمان
ج- عدم تناسب آسانسور با بقیه مصالح استفاده شده در ساختمان ( به عنوان مثال خرید یک دستگاه آسانسور ارزان قیمت برای ساختمانی که دارای تجهیزات و امکانات گرانقیمت می‌باشد)
د- آسانسوری که به ظاهر کلیه سیستمهای مدرن در خرید آن لحاظ شده است دارای عملکرد خوبی نبوده و دائم خراب است.
امروز، آسانسور باید ابتدای کار در نظر گرفته و طراحی شود به اقتصادنیوز گفت: در انتخاب آسانسور باید از سویی ارتفاع، جمعیت ساکن و آنالیز ترافیک (کاربری) ساختمان را در نظر بگیرید و از سویی دیگر به کیفیت اجناس، نحوه نصب و کنترل کیفیت تجهیزات توجه داشته باشید.
زمانی می‌توان گفت آسانسور به‌درستی نصب‌شده که اتاقک آن هنگام حرکت کمترین تکانه و تنش‌های افقی و عمودی را داشته باشد و به‌اصطلاح روان حرکت کند. این مساله در مورد باز و بسته شدن درها هم صادق است.
اگر آسانسوری قطعات باکیفیت متوسط، اما نصب صحیح داشته باشد، بهتر و کاراتر از آسانسوری است که قطعات باکیفیت عالی دارد اما به درستی نصب نشده است. به یاد داشته باشید آسانسورهای ارزان‌قیمت عمر کوتاهی داشته و هزینه‌های زیادی را به مصرف‌کننده تحمیل می‌کنند.
این فعال ساختمانی در ادامه اظهار کرد: اولین ملاک برای خرید آسانسور از یک شرکت، این است که ببینید آیا آن شرکت مجوز طراحی و مونتاژ از وزارت صنایع و معادن و نیز گواهی عضویت در سندیکای آسانسور را دارد یا خیر؟ صحت و اعتبار مجوزها باید از سندیکا استعلام شود. این گواهی ثابت می‌کند که شرکت فروشنده در کلاس‌های آموزش مباحث مربوط به آسانسور شرکت کرده و موفق به دریافت این مجوزها شده و دارنده یک سری امتیازات است.
یکی دیگر از مهم‌ترین راه‌های تشخیص یک شرکت مناسب برای خرید، توجه به نمونه پروژه‌های انجام‌شده آن است، اگر کارفرمایان پروژه‌های قبل از کیفیت، خوش‌قولی در اجرا، رفتار و طرز برخورد عوامل شرکت و قیمت راضی بودند، شما هم می‌توانید روی آن شرکت حساب کنید. سایر موارد مانند سابقه تأسیس، تعداد پروژه‌ها، تعداد کارمندان و... هم درخور توجه هستند.
مواردی که در نصب و راه اندازی یک آسانسور بسیار پر اهمیت است عبارتند از:
1-    کیفیت اجناس
2-    کیفیت نصب
3-    کنترل کیفیت تجهیزات نصب شده

خرید بهترین آسانسور

انواع آسانسور

یروی محرکه در آسانسور کششی آسانسورها یک موتور الکتریکی است که معمولاً در بالای چاه آسانسور و در محلی به نام موتورخانه نصب‌شده است. روی فلکه این موتور تعدادی کابل فولادی یا به‌اصطلاح سیم به کسل وجود دارد که ازیک‌طرف به کابین آسانسور و از طرف دیگر به وزنه‌های آسانسور که درون قابی فلزی به نام قاب وزنه قرار دارند، متصل است.
آسانسور با موتور الکتریکی پمپ فشار روغن و جک هیدرولیک کار می‌کنند.
مزایای و معایبی آسانسور
حرکت نرم در استارت اولیه، خرابی و استهلاک بسیار کم، سهولت در عیب‌یابی و تعمیر، ایجاد آسانسورهای شیشه‌ای به دلیل حذف کادر وزنه و سیم به کسل، نیاز به سازه سبک، عدم نیاز به موتورخانه در پشت‌بام، ایجاد آسانسورهای باربر و سنگین با درجه بالا و همچنین تراز شدن دقیق آن در طبقات از مزایای این نوع آسانسور است و اما محدودیت در ارتفاع، کندی نسبی سرعت و قرارگیری در چاهک از معایبی است که می‌توان به آن اشاره کرد.
 آسانسور با زنجیر یا طناب فولادی آویزان شده و نیروی رانش به طریقی به‌غیراز اصطکاک به آن وارد می‌شود.
در این نوع آسانسورها قاب وزنه وجود ندارد. البته آسانسور نوع وینچی ابزاری نامناسب برای حمل انسان به‌حساب می‌آید و این سیستم صرفاً مخصوص حمل بار است.

آسانسور مغناطیسی

در این آسانسورها ریل‌ها و تجهیزات متصل شده روی دیوار چاه آسانسور با مغناطیس دائم نقش استاتور موتور و کابین آسانسور نقش روتور را ایفا می‌کنند.
بااتصال جریان برق به استاتور، میدان مغناطیسی ایجاد و به روتور القا می‌شود. میدان مغناطیسی ایجاد شده در نقاطی قطع و با القای جریان برق به‌وسیله سیم‌پیچ‌های استاتور، سیم‌ پیچ‌های تعبیه‌شده روی روتور باردار شده و کابین به حرکت درمی‌آید؛ بنابراین در این آسانسورها اجزایی نظیر وزنه تعادل، کابل فولادی و موتورخانه وجود ندارد.