اخبار و مقالات آسانسور

بررسی انواع پمپ هیدرولیک آسانسور
بررسی انواع پمپ هیدرولیک آسانسور
آسانسور هیدرولیکی یکی از محبوب‌ ترین انواع آسانسور است که حرکت آن به کمک پمپ و سیلندرهای هیدرولیک میسر می‌ شود. پمپ هیدرولیک که یکی از اجزای آسانسورهای هیدرولیک است، با وجود اندازه کوچکی که دارد، وزن بسیاری را می‌ تواند جابجا کند.
تمیز کردن آسانسور بدون آسیب به آن
تمیز کردن آسانسور بدون آسیب به آن
در حالی که تمیز کردن و ضدعفونی کردن وسایل و همچنین آسانسور اولویت اول است، اما شما نمی‌خواهید آسیب‌های جدی به دستگاه‌های الکتریکی و مکانیکی خود وارد کنید که ممکن است در آینده منجر به تعمیرات پرهزینه شود. بنابراین لازم است تا درباره آموزش تمیز کردن آسانسور بدون اینکه به آن آسیبی وارد شود نکاتی مهمی بیاموزید. در ادامه می‌خواهیم درباره آموزش تمیز کردن آسانسور بیشتر صحبت کنیم.
تاریخچه آسانسور در جهان
تاریخچه آسانسور در جهان
تاریخچه ی آسانسور در جهان تاریخ ، از مصریان باستان می توان، به عنوان اولین تمدنی که از نوعی بالابر جهت حمل ابزار و انسان در ارتفاع و در زمان ساخت اهرام استفاده می نمودند، نام برد.
آسانسور مناسب برای یک محیط مسکونی
آسانسور مناسب برای یک محیط مسکونی
در این مقاله سعی داریم مهمترین بخش مربوط به طراحی چاه یک پروژه ی آسانسور و فضای مورد نیاز برای سیستم کلی آسانسور را مورد بررسی دقیق قرار دهیم . اگر چه آسانسور به خودی خود دارای تعدد بسیاری به لحاظ سرعت ، ظرفیت و تعداد در های آن است اما این توضیحات می تواند تا حد زیادی پاسخگوی نیاز های مهندسان برای طراحی چاهک آسانسور باشد .
عظیم ترین آسانسور جهان
عظیم ترین آسانسور جهان
این آسانسور یکی از عجیب ترین آسانسورهای دنیا می باشد. دو راه برای حمل نقل قایق بین دو ارتفاع متفاوت در آب وجود دارد. یکی استفاده از سدهای متحرک است که معمولا در رودخانه ها و کانال های آبراه دیده می شود و روش دیگر این است که به طور فیزیکی قایق از یک آبراه بلند شود و در آبراه دیگر قرار گیرد.
اطلاعات مفید در مورد تاریخچه و قطعات آسانسور
اطلاعات مفید در مورد تاریخچه و قطعات آسانسور
سانسور(elevator) کلمه ای فرانسویست که به زبان ساده اتاقکی است عمدتا به شکل مستطیل که به آن کابین آسانسور میگویند و به افراد کمک میکند که خود یا وسایل را به طبقات بالایی و یا طبقات زیرین برسانند. به عبارت دیگر آسانسور وسیله حمل و نقل عمودی میباشد که حرکت بین طبقات را سهولت و سرعت میبخشد، آسانسور ها به کمک الکترو موتور های مختلفی کار میکنند.این الکترو موتور ها اکثرا بالای آسانسور در اتاقی به نام موتور خانه قرار دارند.
ضرورت بازسازی آسانسور
ضرورت بازسازی آسانسور
آسانسور تنها وسیله رفت و آمد ترافیکی است که مورد استفاده تمامی گروه سنی قرار می گیرد و عمومی ترین وسیله جابجائی عمودی در جهان است.با نگاهی گذرا به وضعیت آسانسور های نصب شده در کشور، این نکته به خوبی مشهود می شود که بیشتر از یک سوم آسانسور های کشور دارای عمر بیش از ۲۵ سال می باشند.
خرید فلکه هرزگرد آسانسور از دیجی کالا
خرید فلکه هرزگرد آسانسور از دیجی کالا
فلکه هرزگرد آسانسور مناسب سیم بکسل همراه با شفت ساخته شده از آلیاژ چدن ضد سایش و دارای بلبرینگ ضد گرد و غبار . فلکه هرزگرد آسانسور با دقت در طراحی و تولید و استفاده از آلیاژ چدن مناسب و مقاوم در برابر سایش یک انتخاب خوب به عنوان فلکه هرزگرد آسانسور می باشد.شما مشتریان عزیز می توانید با مراجعه به سایت دیجی کالا فلکه هرزگرد آسانسورآمر فلز را با کیفیت بالا خریداری نمایید.
خرید ترمینال 10 زوج از دیجی کالا
خرید ترمینال 10 زوج از دیجی کالا
خرید ترمینال 10 زوج از دیجی کالا توسط مجموعه آمر فلز صورت میگیرد به طوری که این مجموعه محصولاتی از قبیل ترمینال 10 زوج را در سایت دیجی کالا برای دسترسی راحت تر مشتریان عزیز قرار داده است. برای دریافت قیمت روز خرید و فروش ترمینال ۱۰ برق آسانسورمی توانید با استفاده از راه های ارتباطی با مجموعه آمرفلز یا مراجعه به سایت دیجی کالا قیمت های مجموعه را دریافت نمایید.
طول عمـــر سیم بکسل
طول عمـــر سیم بکسل
🔴 حرکت کششی که کابین آسانسور را بالا و پائین می برد از اصل نیروی اصطکاک بین دو سطح متصل ( سیم بکسل و شیارهای فلکه ) استفاده میکند . سیم بکسل ها و شیارها طوری طراحی می شوند که بدون رسیدن به نقطه حد و سُر خوردن بین سطوحی که در تماس هستند ، عمل نمایند
کاربرد سربکسل آسانسور
کاربرد سربکسل آسانسور
کابین و وزنه های تعادل توسط سیم بکسلهای معلق نگه داشته می شوند. سیم بکسلها از یک طرف به چهار چوب کابین و از طرف دیگر به چهار چوب وزنه تعادل متصل می گردد. این اتصال توسط قطعه ای به نام قلاب سربکسل صورت می گیرد.ما در این مقاله به بررسی کاربرد سر بکسل آسانسور می پردازیم.
ساخت ساختمان آمر فلز
ساخت ساختمان آمر فلز
(شرکت آمر فلز در سال 1398 جهت گسترش تولید و فضای کار اقدام به ساخت ساختمانی سه طبقه به مساحت 425 متر مربع در محیط کارخانه نموده است)
آیا سقوط آسانسور امکان پذیر است؟
آیا سقوط آسانسور امکان پذیر است؟
در فیلم‌های بسیاری دیده اید که مثلا آسانسور از طبقه دهم یک ساختمان سقوط ایمنی آسانسورکرده است و یا اینکه با قطع شدن برق‌ها آسانسور سقوط میکند و امثال اینها… قبل از هر چیز بگوییم که یک آسانسور این روز‌ها به ندرت سقوط میکند.
علت بسته نشدن درب آسانسور
علت بسته نشدن درب آسانسور
همانطور که می دانید آسانسور وسیله ای است که نیاز به بازرسی مداوم و دقیق افراد متخصص دارد تا از به وجود آمدن مشکلات آسانسور و خرابی آن تا حد زیادی جلوگیری شود. اگر به تمامی قطعات آسانسور به موقع رسیدگی نشود خیلی سریع دچار مشکل و خرابی می شوند. درب آسانسور از جمله قطعاتی است که حتما باید با رعایت نکات ایمنی نصب و بعد از آن به صورت دورهه ای سرویس شود. گاهی می بینیم که درب آسانسور بخوبی باز نمی شود. یک سرویسکار متخصص علت باز نشدن درب آسانسور را تشخیص داده و مشکل را به طور کامل بطرف می کند. با خدمات
بالابر خانگی
بالابر خانگی
منزل شما یک مکان ویژه و منحصر به فرد برای شماست. با توجه به رنگ دکور منزل خود می توانید مبلمان و لوازم جانبی را انتخاب و طراحی کنید. به همین دلیل ما سعی کرده ایم بالابرها و آسانسورهایی را طراحی کنیم که با سبک منزل شما سازگار باشد. استفاده از بالابر خانگی سبب می شود تا فضای کارآمدتری در منزل شما ایجاد شود. با استفاده از بالابر خانگی شما می توانید از یک زندگی مدرن لذت ببرید.
انواع موتور آسانسور
انواع موتور آسانسور
در بین قطعات آسانسور موتور مهمترین قطعه ی آن می باشد. موتور ها انواع و قیمت های مختلفی دارند که بسته به نوع مورد مصرفی خود می توانید آن ها را انتخاب کنید.
آسانسور شیب دار
آسانسور شیب دار
در مسیری غیر از مسیر عمودی حرکت می کنند، کاربردهای مختلفی داشته، این آسانسورها می توانند سرویس دهی مکمل پله های برقی باشند. این آسانسور دارای کاربرد خاصی می باشد،
آسانسور بیماربر
آسانسور بیماربر
این نوع آسانسور ها جهت حمل و نقل در بیمارستان و یا تخت های اتاق های عمل در مرکزهای درمانی از قبیل کلینیک ها، بیمارستان ها، درمانگاه ها، نصب و راه اندازی می گردند.
آسانسور خودروبر
آسانسور خودروبر
مسئله تامین پارکینگ برای خوروها بسیار جدی است و سازندگان آپارتمان‌ها به منظور تامین هر چه بیشتر فضای پارکینگ، تمایل به افزایش تعداد طبقات در فضای زیرین ساختمان‌ها دارند. آسانسور خودروبر این مشکل را حل می کند. با معرفی این محصول با یاران همراه باشید.
راهنمای انتخاب آسانسور برای ساختمان های مسکونی
راهنمای انتخاب آسانسور برای ساختمان های مسکونی
جهت جلوگیری از هدر رفتن زمان در پروسه طراحی و انتخاب آسانسور و هزینه های زیاد رعایت نکات ذیل از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و چنانچه سازندگان ساختمان در طول عملیات طراحی و اجرا به نکات قید شده توجه نمایند از مزایای آن بهره مند خواهند شد.
نکات مهم در سرویس و نگهداری آسانسور
نکات مهم در سرویس و نگهداری آسانسور
سرویس و نگهداری آسانسور عبارتست از بازیینی کلی قطعات نصب شده و نظارت مستمر بر عملکرد کلی سیستم پس از نصب آسانسور. بطور کلی هیچ سیستم یا مکانیزمی وجود ندارد که نیازمند سرویس و نگهداری و بازبینی دوره ای نباشد به ویژه سیستم هایی که ایمنی آنها نقش اساسی در عملکرد کلی سیستم ایفا می نماید و خرابی آنها باعث خطرات احتمالی جانی می گردد.
بهترین ابعاد برای چاله آسانسور را چگونه انتخاب نماییم؟
بهترین ابعاد برای چاله آسانسور را چگونه انتخاب نماییم؟
در این مقاله جامع ابتدا به بررسی جزئیات و تعیین ابعاد چاهک آسانسور خواهیم پرداخت و در نهایت به طراحی و نحوه ی اجرای چاهک آسانسور می پردازیم. اولین مسئله‌ در طراحی آسانسور، تعیین تعداد آسانسور مطابق ظرفیتی که لازم داریم و پس‌ از آن تعیین ابعاد چاه آسانسور می‌باشد.
معرفی چند نوع آسانسور
معرفی چند نوع آسانسور
در این‌جا به معرفی سه نوع آسانسور که شامل آسانسورهای پانوراما (نمادار)، آسانسورهای با دو در مقابل و آسانسورهای با دو در مجاور می‌باشد، می‌پردازیم.
اطلاعات ساخت آسانسور از آماده سازی چاهک
اطلاعات ساخت آسانسور از آماده سازی چاهک
مراحل طراحی جهت جلوگیری از هدر رفتن زمان در پروسه طراحی و انتخاب آسانسور و هزینه های زیاد رعایت نکات ذیل از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و چنانچه سازندگان ساختمان در طول عملیات طراحی و اجرا به نکات قید شده توجه نمایند از مزایای آن بهره مند خواهند شد.
طراحی انواع آسانسور هیدرولیک
طراحی انواع آسانسور هیدرولیک
برای آسانسورهای کم ارتفاع با ظرفیت بالا (خودروبر، باربر و …) و آسانسورهای پانوراما (شیشه ای) در ساختمان‌های تا ۵ طبقه (در برخی موارد تا ۷ طبقه مشروط به ترافیک بسیار کم) سیستم هیدرولیک بهترین انتخاب است. امکان جابجایی بارهای بسیار سنگین به همراه برخی مزیت‌های که در ذیل به آنها اشاره شده است، در بسیاری موارد استفاده از آسانسورهای هیدرولیک را توجیه پذیر و حتی ضروری می‌کند.
نوسازی آسانسورهای قدیمی
نوسازی آسانسورهای قدیمی
برای نوسازی آسانسور های قدیمی در یک ساختمان نیاز به یک ارزیابی دقیق از وضعیت سیستم آسانسور موجود، باقی مانده عمرخدمات مفید اجزای اصلی مانند موتور، میزان کیفیت سوارشدن آسانسور ، میزان مصرف انرژی و میزان کاهش تداخل الکترومغناطیسی که در طول زمان به عنوان سن ساختمان شناخته می شود ، می باشد.
سیستم نجات اضطراری در آسانسور
سیستم نجات اضطراری در آسانسور
برخی سیستم‌ها و قطعات در آسانسور تنوعی ندارند و انتخاب آنها بصورت روتین انجام می‌گیرد اما برخی دیگر از اینها مانند تابلو فرمان و سیستم نجات اضطراری به سفارش مشتری وابسته است. در سفارش هر سیستم نجات اضطراری باید به نکات...
آهن کشی در نصب آسانسور
آهن کشی در نصب آسانسور
اگر نصب آسانسور بر اساس طراحی انجام شود، در آغاز پروژه ، نتیجه کاملا قابل تصور می باشد و مراحل کار از قبل مشخص می باشد.در این روش طراح از قبل محدودیتها را شناسایی کرده و راه حل آنها را از قبل پیش بینی کرده است .مثلا در مواردی شاید با انتخاب ...
انکودر چیست؟
انکودر چیست؟
انکودر (Encoder) وسیله‌ای است که در ماشین‌های صنعتی استفاده می‌شود؛ به‌طور‌کلی انکودر به وسیله‌ای گفته می‌شود که یک حرکت مکانیکی (خطی و دورانی) را به سیگنال الکتریکی تبدیل‌کرده تا بتوان...
علت لرزش کابین آسانسور
علت لرزش کابین آسانسور
یکی از مهمترین عوامل لرزش در آسانسور می تواند در نحوه نصب ریل آسانسور می باشد . در واقع نحوه نصب و شاقول کاری ریل و همچنین سایز ریل آسانسور و... در این لرزشها تاثیر دارد. توجه کنید که همیشه ریل با سایز های بالاتر تاثیر خوبی برای کم کردن مشکلات آتی در لرزش کابین دارند.
<   <<  1 2  >>   >