اخبار و مقالات آسانسور

کاربرد سربکسل آسانسور1400/03/01
کاربرد سربکسل آسانسورکابین و وزنه های تعادل توسط سیم بکسلهای معلق نگه داشته می شوند. سیم بکسلها از یک طرف به چهار چوب کابین و از طرف دیگر به چهار چوب وزنه تعادل متصل می گردد. این اتصال توسط قطعه ای به نام قلاب سربکسل صورت می گیرد.ما در این مقاله به بررسی کاربرد سر بکسل آسانسور می پردازیم.
ساخت ساختمان آمر فلز1400/02/03
ساخت ساختمان آمر فلز(شرکت آمر فلز در سال 1398 جهت گسترش تولید و فضای کار اقدام به ساخت ساختمانی سه طبقه به مساحت 425 متر مربع در محیط کارخانه نموده است)
آیا سقوط آسانسور امکان پذیر است؟1398/11/29
آیا سقوط آسانسور امکان پذیر است؟در فیلم‌های بسیاری دیده اید که مثلا آسانسور از طبقه دهم یک ساختمان سقوط ایمنی آسانسورکرده است و یا اینکه با قطع شدن برق‌ها آسانسور سقوط میکند و امثال اینها… قبل از هر چیز بگوییم که یک آسانسور این روز‌ها به ندرت سقوط میکند.
علت بسته نشدن درب آسانسور1398/11/29
علت بسته نشدن درب آسانسورهمانطور که می دانید آسانسور وسیله ای است که نیاز به بازرسی مداوم و دقیق افراد متخصص دارد تا از به وجود آمدن مشکلات آسانسور و خرابی آن تا حد زیادی جلوگیری شود. اگر به تمامی قطعات آسانسور به موقع رسیدگی نشود خیلی سریع دچار مشکل و خرابی می شوند. درب آسانسور از جمله قطعاتی است که حتما باید با رعایت نکات ایمنی نصب و بعد از آن به صورت دورهه ای سرویس شود. گاهی می بینیم که درب آسانسور بخوبی باز نمی شود. یک سرویسکار متخصص علت باز نشدن درب آسانسور را تشخیص داده و مشکل را به طور کامل بطرف می کند. با خدمات
بالابر خانگی1398/11/29
بالابر خانگیمنزل شما یک مکان ویژه و منحصر به فرد برای شماست. با توجه به رنگ دکور منزل خود می توانید مبلمان و لوازم جانبی را انتخاب و طراحی کنید. به همین دلیل ما سعی کرده ایم بالابرها و آسانسورهایی را طراحی کنیم که با سبک منزل شما سازگار باشد. استفاده از بالابر خانگی سبب می شود تا فضای کارآمدتری در منزل شما ایجاد شود. با استفاده از بالابر خانگی شما می توانید از یک زندگی مدرن لذت ببرید.
انواع موتور آسانسور1398/11/29
انواع موتور آسانسوردر بین قطعات آسانسور موتور مهمترین قطعه ی آن می باشد. موتور ها انواع و قیمت های مختلفی دارند که بسته به نوع مورد مصرفی خود می توانید آن ها را انتخاب کنید.
آسانسور شیب دار1398/11/26
آسانسور شیب داردر مسیری غیر از مسیر عمودی حرکت می کنند، کاربردهای مختلفی داشته، این آسانسورها می توانند سرویس دهی مکمل پله های برقی باشند. این آسانسور دارای کاربرد خاصی می باشد،
آسانسور بیماربر1398/11/26
آسانسور بیماربراین نوع آسانسور ها جهت حمل و نقل در بیمارستان و یا تخت های اتاق های عمل در مرکزهای درمانی از قبیل کلینیک ها، بیمارستان ها، درمانگاه ها، نصب و راه اندازی می گردند.
آسانسور خودروبر1398/11/26
آسانسور خودروبرمسئله تامین پارکینگ برای خوروها بسیار جدی است و سازندگان آپارتمان‌ها به منظور تامین هر چه بیشتر فضای پارکینگ، تمایل به افزایش تعداد طبقات در فضای زیرین ساختمان‌ها دارند. آسانسور خودروبر این مشکل را حل می کند. با معرفی این محصول با یاران همراه باشید.
راهنمای انتخاب آسانسور برای ساختمان های مسکونی1398/11/26
راهنمای انتخاب آسانسور برای ساختمان های مسکونیجهت جلوگیری از هدر رفتن زمان در پروسه طراحی و انتخاب آسانسور و هزینه های زیاد رعایت نکات ذیل از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و چنانچه سازندگان ساختمان در طول عملیات طراحی و اجرا به نکات قید شده توجه نمایند از مزایای آن بهره مند خواهند شد.
نکات مهم در سرویس و نگهداری آسانسور1398/10/08
نکات مهم در سرویس و نگهداری آسانسورسرویس و نگهداری آسانسور عبارتست از بازیینی کلی قطعات نصب شده و نظارت مستمر بر عملکرد کلی سیستم پس از نصب آسانسور. بطور کلی هیچ سیستم یا مکانیزمی وجود ندارد که نیازمند سرویس و نگهداری و بازبینی دوره ای نباشد به ویژه سیستم هایی که ایمنی آنها نقش اساسی در عملکرد کلی سیستم ایفا می نماید و خرابی آنها باعث خطرات احتمالی جانی می گردد.
بهترین ابعاد برای چاله آسانسور را چگونه انتخاب نماییم؟1398/10/08
بهترین ابعاد برای چاله آسانسور را چگونه انتخاب نماییم؟در این مقاله جامع ابتدا به بررسی جزئیات و تعیین ابعاد چاهک آسانسور خواهیم پرداخت و در نهایت به طراحی و نحوه ی اجرای چاهک آسانسور می پردازیم. اولین مسئله‌ در طراحی آسانسور، تعیین تعداد آسانسور مطابق ظرفیتی که لازم داریم و پس‌ از آن تعیین ابعاد چاه آسانسور می‌باشد.
معرفی چند نوع آسانسور1398/9/24
معرفی چند نوع آسانسوردر این‌جا به معرفی سه نوع آسانسور که شامل آسانسورهای پانوراما (نمادار)، آسانسورهای با دو در مقابل و آسانسورهای با دو در مجاور می‌باشد، می‌پردازیم.
اطلاعات ساخت آسانسور از آماده سازی چاهک1398/9/17
اطلاعات ساخت آسانسور از آماده سازی چاهکمراحل طراحی جهت جلوگیری از هدر رفتن زمان در پروسه طراحی و انتخاب آسانسور و هزینه های زیاد رعایت نکات ذیل از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و چنانچه سازندگان ساختمان در طول عملیات طراحی و اجرا به نکات قید شده توجه نمایند از مزایای آن بهره مند خواهند شد.
طراحی انواع آسانسور هیدرولیک1398/9/17
طراحی انواع آسانسور هیدرولیکبرای آسانسورهای کم ارتفاع با ظرفیت بالا (خودروبر، باربر و …) و آسانسورهای پانوراما (شیشه ای) در ساختمان‌های تا ۵ طبقه (در برخی موارد تا ۷ طبقه مشروط به ترافیک بسیار کم) سیستم هیدرولیک بهترین انتخاب است. امکان جابجایی بارهای بسیار سنگین به همراه برخی مزیت‌های که در ذیل به آنها اشاره شده است، در بسیاری موارد استفاده از آسانسورهای هیدرولیک را توجیه پذیر و حتی ضروری می‌کند.
نوسازی آسانسورهای قدیمی1398/9/17
نوسازی آسانسورهای قدیمیبرای نوسازی آسانسور های قدیمی در یک ساختمان نیاز به یک ارزیابی دقیق از وضعیت سیستم آسانسور موجود، باقی مانده عمرخدمات مفید اجزای اصلی مانند موتور، میزان کیفیت سوارشدن آسانسور ، میزان مصرف انرژی و میزان کاهش تداخل الکترومغناطیسی که در طول زمان به عنوان سن ساختمان شناخته می شود ، می باشد.
سیستم نجات اضطراری در آسانسور1398/07/30
سیستم نجات اضطراری در آسانسوربرخی سیستم‌ها و قطعات در آسانسور تنوعی ندارند و انتخاب آنها بصورت روتین انجام می‌گیرد اما برخی دیگر از اینها مانند تابلو فرمان و سیستم نجات اضطراری به سفارش مشتری وابسته است. در سفارش هر سیستم نجات اضطراری باید به نکات...
آهن کشی در نصب آسانسور1398/07/30
آهن کشی در نصب آسانسوراگر نصب آسانسور بر اساس طراحی انجام شود، در آغاز پروژه ، نتیجه کاملا قابل تصور می باشد و مراحل کار از قبل مشخص می باشد.در این روش طراح از قبل محدودیتها را شناسایی کرده و راه حل آنها را از قبل پیش بینی کرده است .مثلا در مواردی شاید با انتخاب ...
انکودر چیست؟1398/07/30
انکودر چیست؟انکودر (Encoder) وسیله‌ای است که در ماشین‌های صنعتی استفاده می‌شود؛ به‌طور‌کلی انکودر به وسیله‌ای گفته می‌شود که یک حرکت مکانیکی (خطی و دورانی) را به سیگنال الکتریکی تبدیل‌کرده تا بتوان...
علت لرزش کابین آسانسور1398/07/24
علت لرزش کابین آسانسوریکی از مهمترین عوامل لرزش در آسانسور می تواند در نحوه نصب ریل آسانسور می باشد . در واقع نحوه نصب و شاقول کاری ریل و همچنین سایز ریل آسانسور و... در این لرزشها تاثیر دارد. توجه کنید که همیشه ریل با سایز های بالاتر تاثیر خوبی برای کم کردن مشکلات آتی در لرزش کابین دارند.
ظرفیت و مساحت آسانسور1398/07/24
ظرفیت و مساحت آسانسوربه جهت جلوگیری از هدر رفت زمان و هزینه های گزاف فرآیند طراحی سازندگان ، می بایست نکات ذکر شده در این مطلب را رعایت کنند
انواع ترمز آسانسور1398/07/24
انواع ترمز آسانسورترمز موتور معمولا در راستایی از موتور نصب میشود که در آنجا سرعت به مراتب بیشتر است. به این دلیل که نیروی لازم برای ترمز در این راستا کمتر است.شرط بر اینکه چرخش سیستم مکانیکی مستقیم به چرخ رانش وصل باشد.ترمز باید بر اساس فنرهای فشاری و یا نیروی وزن کارکند و به وسیله نیروی الکترومغناطیس باز شود.هنگام قطع برق باید دو وسیله مستقل الکتریکی کنترل برای متوقف کردن آسانسور باید باشد تا ترمز سریعا عمل کند.
آسانسور گیرلس چیست؟1398/07/24
آسانسور گیرلس چیست؟همان گونه که از اسم مشخص است بدون گیربکس کار می کنند که موتور آن ها از نیروی مغناطیس دایم استفاده می کند. این فناوری تولید توانسته نرمی فوق العاده و کارکرد بی صدا را برای این نوع سیستم آسانسور فراهم کند. آسانسورهای گیرلس به دو صورت با موتورخانه و بدون موتورخانه (MRL) نصب و استفاده می شود.
آسانسور مناسب برای یک محیط مسکونی1398/03/26
آسانسور مناسب برای یک محیط مسکونیاگر چه آسانسور به خودی خود دارای تعدد بسیاری به لحاظ سرعت ، ظرفیت و تعداد در های آن است اما این توضیحات می تواند تا حد زیادی پاسخگوی نیاز های مهندسان برای طراحی چاهک آسانسور باشد .
عوامل لرزش آسانسور و روش های رفع آن1398/03/26
عوامل لرزش آسانسور و روش های رفع آنکیفیت حرکت یکی از شاخص های کیفی مورد سنجش در رابطه با آسانسور ها به خصوص آسانسور های درایو دار است درایو های آسانسور به منظور کنترل لرزش آسانسور و کاهش انرژی صرفی و افزایش کیفیت حرکت در آسانسور ها پیشنهاد و استفاده می شود .
آسانسور و قطعات آسانسور1398/03/26
آسانسور و قطعات آسانسورهر آسانسور دارای یک ترمز فوق العاده قوی است به این صورت که ترمز در مواقع عادی همیشه فعال است و ایستادن آسانسور در مقابل هر طبقه، به واسطۀ همین ترمزهاست.
مقایسه آسانسور هیدرولیک و کششی1398/02/17
مقایسه آسانسور هیدرولیک و کششییکی از مهم ترین سوال هایی که برای مهندسین ساختمان پیش می آید این است که آسانسور هیدرولیکی بهتر است یا آسانسور کششی. ما نمیتوانیم برای این پرسش پاسخی بدهبم زیرا کاربرد آسانسورها با توجه به شرایط ساختمان متفاوت است و باید بر اساس شرایط ساختمان تصمیم گرفت از کدام آسانسوری استفاده کرد.
آسانسور هیدرولیکی چیست1398/02/17
آسانسور هیدرولیکی چیستآسانسورهای هیدرولیکی تقریبا از 60 سال پیش در صنعت آسانسورسازی به محبوبیت زیادی رسید. با روی کار آمدن آسانسورهای بدون موتورخانه رقابت بین آن ها و آسانسورهای هیدرولیکی بسیار زیاد شد ، اما به دلایل زیادی مانند هزینه‌ی نگهداری کم، امنیت بالا، نصب آسان، مقرون به صرفه‌ بودن و... باعث محبوبیت آسانسورهای هیدرولیکی شد. ااستفاده از این‌ آسانسورها در کشورهای در حال توسعه و در بین کاربران خانگی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است.
آسانسور کششی چیست1398/02/17
آسانسور کششی چیستاین نوع آسانسور جزء قدیمی‌ترین نوع آسانسور است. که در مکان های مختلف کاربرد دارد، کاربرد خانگی، کاربرد تجاری.به علت حساسیت زیاد این آسانسور ها باید هر یک ماه یک بار توسط یک کارشناس فنی بازرسی شود.آسانسورهای کششی به علت سرعت بالا مرسوم ترین نوع آسانسور در جهان می باشند.
اجزای آسانسور1398/02/17
اجزای آسانسورساختار هریک از آسانسورها با یک دیگر متفاوت است، بنابراین ممکن است ویژگی ها و عملکرد آنها نیز با یکدیگر متفاوت باشد. اما اجزای اصلی آن ها یکسان است.
تاثیر ساختار و کیفیت سیم بکسل بر فلکه کششی1397/09/27
تاثیر ساختار و کیفیت سیم بکسل بر فلکه کششیاصولا 3 عامل موجب خوردگی و از بین رفتن سطح شیار فلکه کششی آسانسور میشود: ساختار و کیفیت سیم بکسل کیفیت فلکه کششی و قطعات آن نحوه نصب فلکه کششی و سیم بکسل بندی آن
کاربرد انواع آسانسور1397/09/27
کاربرد انواع آسانسورآسانسورهای کاربری خدمات درمانی ، آسانسورهای کاربری هتل ، آسانسورهای کاربری اداری وتجاری
ابعاد آسانسور1397/09/27
ابعاد آسانسورفضای مورد نیاز سیستم آسانسور را می‌توان در سه بخش کلی زیر تقسیم بندی نمود: الف- فضای مورد نیاز در مقطع افقی (عرض و عمق چاه) ب- فضای مورد نیاز در مقطع عمودی (از کف تا سقف چاه) ج- فضای مورد نیاز در موتورخانه
ایمنی قطعات آسانسور1397/09/18
ایمنی قطعات آسانسوریشتر از ظرفیت ممکن سوار آسانسور نشوید . البته اصولا برای ایمنی آسانسور باید مجهز به سیستم آلارم ظرفیت مجاز و غیر مجاز باشد ولی رعایت ظرفیت آسانسور توسط مصرف کنندگان در اولویت قرار دارد.
استاندارد بودن قطعات آسانسور1397/09/18
استاندارد بودن قطعات آسانسورقطعا استاندارد سازی آسانسور یکی از مهمترین امور مرتبط به ایمین نصب آسانسور و ایمنی استفاده کنندگان از آسانسور می باشد.
نگهداری صحیح آسانسور1397/07/29
نگهداری صحیح آسانسورآسانسور وسیله ای مکانیزه می باشد که در یک چارچوب مشخص بنام چاه حرکت می کند و وظیفه جابجائی عمودی مسافران و کاربران را بر عهده دارد. آسانسور مجموعه ای را تشکیل می دهد که مستقما با جان کاربران در ارتباط می باشد لذ بایستی ایمن، قابل اعتماد و کارا باشد و این ناشی از فعل و انفعالاتی است که در سه مرحله جداگانه قابل بررسی است.این سه مرحله را می توان به شرح زیر تفکیک کرد.
نکاتی که هنگام خرید آسانسور باید توجه کرد1397/07/29
نکاتی که هنگام خرید آسانسور باید توجه کردزندگی امروز، میان این همه پیشرفتی که یا شاهدش هستیم و یا به گوشمان می‌خورد، یک وسیله هست که احتمالا همگی بر سر ضرورت وجودش توافق نظر داشته ‌باشیم؛ آسانسور؛ اتاقک متحرکی که وزن ما و بارهایمان را تحمل می‌کند و یکی از نیاز‌های ضروری برای هر ساختمانی است. اما چقدر با این وسیله، قطعاتش و شرکت های معتبری که در این زمینه فعالیت دارند، آشنا هستید؟
چند نکتــه برای آشنــــایی با آسانسـور و حــــادثه‌های آن1397/07/29
چند نکتــه برای آشنــــایی با آسانسـور و حــــادثه‌های آنسال‌های اخیر از بیشترین حادثه‌های شهری، حوادث مربوط به آسانسور بوده است. لازم دانستیم تا پیرامون این وسیله پر خطر نو ظهور چند نکته ایمنی را از زبان کارشناسان حوزه ایمنی یادآوری کنیم. آسانسور مجموعه تجهیزاتی است که با توجه به روند تکامل فن‌آوری در راستای رفاه زندگی بشر به‌وجود آمده است و چنانچه نکات ایمنی رعایت نشود حوادث و مخاطراتی را نیز به همراه دارد. برای شناخت و مقابله با حوادث آسانسور لازم است درباره تجهیزات و قطعات آن اطلاعات کافی داشته باشیم.
حوادثی که از آسانسور شروع می‌شود1395/05/13
حوادثی که از آسانسور شروع می‌شودحوادث مختلف در ساختمان‌های بلندمرتبه بوده‌ایم، حوادثی که از آسانسور شروع و به آسانسور ختم می‌شود. حوادثی که یا هنگام نصب و راه‌اندازی یا هنگام بهره‌برداری از این وسیله حادث شده و در دفعاتی موجب مرگ و معلولیت افرادی نیز شده است.