ضرورت نوسازی آسانسور

آمر فلز تولید کننده آسانسور و ارائه دهنده خدمات آسانسوری در ایران می باشد برای خرید اسانسور و اطلاع از نحوه فروش اسانسور با ما در تماس باشید :

تلفن : 02146893204
واتس آپ : 09358987865  (ارتباط فقط از طریق واتس آپ)

آسانسور تنها وسيله رفت و آمد ترافيکي است که مورد استفاده تمامی گروه سنی قرار می گيرد و عمومي ترين وسيله جابجائی عمودی در جهان است.
با نگاهي گذا به وضعيت آسانسورهای منصوبه در کشور، اين نکته به خوبی مشهود می شود که بيشتر از 3/1 آسانسورهای کشور دارای عمر بيش از 25 سال می باشند.
از طرف ديگر نظر به اين که لوازم و قطعات مورد استفاده در آسانسور دارای عمر مفيد مخصوصی می باشند.
بديهی است در صورت استفاده از بهترين و مدرن ترين قطعات ،حتی با داشتن بهترين برنامه سرويس و نگهداری،تجهيزات از شرايط مطلوب خارج شده و عمر مفيد آنها به اتمام مي رسد.
حال اگر نداشتن برنامه راهبري سرويس و نگهداری براي بسياری از آسانسورهای کشور و يا برنامه سرويس و نگهداری غير اصولی و مهمتر از همه عدم آشنائي بسياري از افراد و شرکتهای نسل سوم با سيستم هاي قديمی کار شده در 25 سال پيش را هم به موارد فوق اضافه کنيم به راحتی به وضعيت بغرنج آسانسورهای قديمی کشور پی می بريم.
با توجه به اينکه آسانسور يکی لوازم گران قيمتي مي باشند که در ساختمان ها نصب مي شود لذا تعويض آن به راحتی امکان پذير نيست.
پس بهينه سازي و مدرنيزاسيون مي تواند در اين زمينه کار ساز شده و به احياء ارزش بيانجامد.
1- تضمين امنيت و آسايش
آسانسور از معدود وسائل نقيله ای مي باشد که فرمان دادن به آن در اختيار مسافر است و کنترل و توقف آن توسط يک سيستم انجام مي شود و مسافر هيچ نقشی در توقف آن ندارد.لذا بايد ايمن،کارا و مطمئن باشد.
آسانسورهای قديمی از نظر ظاهری فاقد زيبایی و آرامش و از نظر فنی فاقد ايمنی مي باشند.
مدرنيزاسيون مي تواند اين امکان را به ساختمان های موجود بدهد که از همان امکانات موجود، نتايج بهتری در راستای ايمنی و سلامتی فوق العاده بهره مند شوند و اين مي تواند هزينه مدرنيزاسيون را توجيه کند.
يک آسانسور کامل بايد سه قابليت مهم داشته باشد:
بازسازی باعث می شود بدون تغييرات وسيع و گسترده سيستم آسانسور،آنها را با مدرن ترين تجهيزات روز مجهز کرده و آرامش،آسايش،زيبائی و راحتي را هديه بگيريد.
2- مديريت زمان و سرمايه
ممکن است تصميم در مورد اينکه کدام روش مدرنيزاسيون بهترين احساس را در شما بوجود خواهد آورد مشکل باشد.واقيعت اين است که هر کدام از روش هاي فوايد خاص خودشان را دارند.
يک فايده عمومی که همه روش هاي مدرنيزاسيون دارای آن هستند اين است که اين روش ها زمان پاسخ دهی را کاهش مي دهند.تجهيزات در حال حرکت بطور موثري زودتر رفت و آمد می کنند و درب ها به سرعت باز و بسته می شود.
زمان حرکت کاهش می يابد.
تجهيزات بهينه شده سيستم های کنترل، اين مسئله را نويد می دهند که افراد زمان کمتری را صرف انتظار  خواهند کرد.هر پيشرفتی ثانيه های بيشتری را از تلف شدن نجات می دهند.
تصور کنيد کارمندان اداره اي در دو شيفت از 8 صبح تا نيمه شب در تمام روزهای هفته کار می کنند
3 دستگاه آسانسور در شرکت مذکور وجود دارد.آسانسورهای موجود بطور متوسط 5400 توقف در هر روز خواهد داشت.
در حاليکه بطور متوسط براي هر توقف2/1 نفر در حالت انتظار باشند متوسط زمان انتظار در هر توقف برابر 6/31 ثاينه است.آسانسور های به روز شده زمان آن  را در حدود 40%کاهش مي دهند.
3- اعتبار تجديد شده
بررسی ميزان اعتبار، يک ارزش بسيار آشکار برای تعيين ميزان نياز به مدرنيزاسيون کردن مي باشد. علاقمندی به تجديد اعتبار هرگز به معنی تجمل طلبی نمی باشد بلکه روشی برای  افزايش بازدهی شرکت می باشد.
ميزان اعتبار هر شرکت و مدير آن به چندين عوامل بستگی دارد که يکي از آنها آسانسور ها و پله های برقی می باشد.
خرابی و از کار افتادگی مکرر آسانسور ها و پله هاي برقی  ها حتی  به مدت کوتاه  شما  را در معرض يک محکوميت شديد قرار خواهد داد.

4- هزينه تحميلي ناشی از کار افتادگي
ما اغلب فکر مي کنيم که هزينه هاي از کار افتادگی فقط در محدوده هزينه های تعميرات است.با اين وجود در بسياری از ساختمان ها آسانسور نقش مهمي در سطع سرويس و نگهداری بازی مي کند،برای مثال ميزان هزينه ناشی از کار افتادگی آسانسوری که در يک هتل برای سرويس دهي به اتاق ها و خانه داری در نظر گرفته شده است. چه ميزان می شود؟
وقتی همه چيز همان طوری که بايد کار می کنند،سرويس دهي هتل مي تواند بی نقص بماند با اين وجودوقتي يک آسانسور از سرويس خارج می شود لازم است راه ديگری برای تامين امکان حرکت عمودی کارکنان در نظر گرفته شود.
که اين استفاده از آسانسورها های مربوط به مهمانان و مشتری ها است که بطور منفي بر روی موثر بودن آسانسورهای تاثير می گذارد زمان اضافي ممکن است باعث پاسخ دهي به مهمانان خشمگين شود.
5- سود حاصل از احساس مثبت مسافران
تاثير ساختمان شما به طرز مهمی در احساس افراد نسبت به ارزش آن شرکت دارد و همچنين ارزش قدرت احترام برای سکونت در آن ، آسانسورها و پله های برقی در ايجاد اين احساس به طرز قابل توجهی سهيم هستند
.يک آسانسور قديمی، پر سر و صدا و شلوغ با تجهيزات قديمی خشن سواری و دارای لوازم و يا کابين های درونی فرسوده همه چيز را قديمی جلوه ميدهدو يک احساس نا مناسب بودن محيط را در مسافران بوجود می آورد.
اين مورد مي تواند تاثير عمده ای بر روی جذابيت ساختمان بگذارد و انعکاس منفی از وضعيت مالی مالک و مستاجر را در پی داشته باشد.
6- به روز کردن ساختمان- حفظ سابقه
تجارت بسياري از کمپانی ها بر مبناي اطمينان مردم به سابقه و نشان(برند) آنهاست. هر چند سابقه زياد ممکن است در زمينه آن چيزي که پايداری و کارشناسی نامبرده می شود ارزشمند باشد.
ولی در زمينه قديمی بودن و تاريخ گذشته بودن می تواند تاثير بالعکس داشته باشد.
اين يک حقيقت است که بانکي با سابقه 100 سال مي تواند اطمينان پذيری در امر خدمات رسانی اش را القا کند.
اما اين احساس در مواردی مثل جابجائی با يک آسانسور پر سر و صدا ، شلوغ و لرزان با يک سيستم کنترل قديمی به ندرت حفظ و تقويت مي شود.
آسانسورهاي  به روز شده که از فناوری پيشرو استفاده مي کنند می توانند در بالا بردن ارزش چارچوب کارشناسی سازمان نقش داشته باشند.
اين آسانسورها حاکی از يک مديريت موثر هستند و مي تواند مدعي سرزندگی و حيات با نشاط اين نشان(brand) باشد و به بازديد کنندگان اين احساس را القاء می کنند که شرکت به مساله راحتی و ايمنی اهميت می دهد.