ترمینال مخابراتی

در زمینهٔ مخابرات، ترمینال وسیله‌ای است جهت ارتباط از طریق یک خط. تلفن، دورنگار، و تجهیزات شبکه مانند چاپگر و ایستگاه‌های کاری نمونه‌هایی از ترمینال هسند.بسیاری از رایانه‌ها از برنامهٔ دسترسی سریال استفاده می‌کنند تا از راه خطوط تلفن یا تجهییزات سریال با رایانه‌های دیگر ارتباط برقرار کنند، بنابراین با یک ترمینال رایانه برابری می‌کنند. هایپر ترمینال یکی از رایج‌ترین نمونه سازهای ترمینال می‌باشد. زمانیکه اولین مکینتاش منتشر گشت، یک برنامه به نام مک ترمینال برای ارتباط با تعدادی از رایانه‌ها مانند آی بی ام استفاده شده بود.مجموعه آسانسور آمر فلز امیر با بهره گیری از دانش بومی و پشتکار جوانان ایرانی توانسته است انواع ترمینال مخابراتی را طراحی و تولید نماید شما مشتریان عزیز می توانید جهت خرید و دریافت قیمت ترمینال مخابراتی با مشاورین ما در این مجموعه تماس حاصل نمایید.
تلفن : 02146893204
واتس آپ : 09358987865  (ارتباط فقط از طریق واتس آپ)

ترمینال های مخابراتی
 

 

ویژگی ترمینال مخابراتی

ترمینال مخابراتی مانند ترمینال پیچی دارای دو پورت ورودی و خروجی است که باعث انتقال اطلاعات بین سیم های وارد شده از طرف مخابرات و سیم های رانژه می شود.در دستگاه های سانترال می توان از این ایزار برای پست های تلفن شرکت و یا سازمان استفاده نمود.

نحوه اتصال ترمینال مخابراتی

برای نحوه اتصال ترمینال مخابراتی می توان از طریق کابل جک به کارت های مختلف خطوط داخلی وصل شده و برای راه اندازی خطوط داخلی مورد استفاده قرار بگیرد. علاوه بر این این ترمینال ها می توانند از طریق وصل شدن به زوج سیم های مخابرات، باعث راه اندازی خطوط مختلف شهری شود.این ابزار معمولاً به رنگ سفید بوده و دارای یک پایه است که روی پست مخابراتی وصل می شود.روی هر ترمینال که به رنگ های مختلف در بازار موجود هستند، ده پورت مختلف وجود دارد که به ترتیب از ۱ تا ۱۰ شماره گذاری شده اند.هر کدام از این پورت ها برای اتصال یک زوج سیم مورد استفاده قرار می گیرند.بنابراین زمانی که یک زوج سیم به پورت شماره ی X وصل شده است و می خواهیم از این پورت خروجی بگیریم، زوج سیم رانژه را حتما باید به پورت خروجی یا همان پورت پایینی X ترمینال وصل نماییم.

مزایای استفاده از ترمینال مخابراتی

 اما استفاده از ترمینال هایمخابراتی آمر فلز می تواند مزایای خوبی به همراه داشته باشد. اولین موردی که در هنگام استفاده از ترمینال های پیچی می تواند به عنوان یک نقطه ضعف شناسایی شود، عدم نظم مناسب در اتصال زوج سیم ها به پورت های ورودی و خروجی می باشد. این کار باعث می شود تا محیط داخلی پست های تلفن همواره به نحو عجیبی شلوغ باشد. اما در ترمینال های مخابراتی آمر فلز به دلیل وصل شدن هر زوج سیم به پورت مخصوص می توان به راحتی در هنگام ایجاد مشکل، ایراد و قسمتی که دچار نقص شده است را پیدا کرد. علاوه بر این سیم بندی به صورت بهتری انجام می شود و همین امر می تواند در طولانی مدت از اختلالات مختلف در خطوط وصل شده به ترمینال جلوگیری کند.اگر تمامی اتصالات در ترمینال مخابراتی به خوبی برقرار شود و سیم بندی با نظم مناسبی در داخل پست تلفن به اجرا در بیاید، می توان از مزایای مناسب ترمینال مخابراتی نیز در اتصالات برقرار شده استفاده نمود.

بله

بله

ترمینال کروز- ترمینال پیچی- ترمینال دلسا- ترمینال PT و...

قيمت ترمينال‌هاي مخابراتي بسته به نوع برند و جنس آنها، تعداد زوج، ابعاد و ويژگي هاي فيزيکي، جنس ماژول، … دارد.