تاريخ انتشار : 1401/08/05 - 11:11
كد :91

نصب آسانسور چند روز طول می کشد

قبل از توجه به پروسه نصب آسانسور، باید به مدت زمان نصب آسانسور توجه داشت. بهتر است بدانیم که آسانسور ها انواع مختلفی دارند، که نصب و راه‌اندازی آن ها داری نکات ویژه ای است که زمانی که برای نصب صرف می شود دخالت دارند.

وقتی به یک آسانسور نگاه می کنید مراحل بالا و پایین رفتن آسانسور و حرکت منظم آن به نظر کار چندان مشکلی نمی رسد. ولی اگر از یک متخصص در این مورد سؤال کنید به این موضوع پی خواهید برد که نصب و راه‌اندازی یک آسانسور مراحل زیادی دارد که هر مرحله فاکتورهای مختلفی دارند که باید با دقت بالایی انجام گیرد. تعدادی از فاکتورها که در مدت زمان نصب و راه‌اندازی آساسور تاثیردارند عبارتند از:
•    نوع ساختمان و تهیه نقشه و مکان یابی آسانسور
•    پروسه راه‌اندازی آسانسور و آماده کردن کف چاله
•    اجزای مختلف آسانسور و نصب در طبقات مختلف آسانسور
•    امنیت
•    برنامه ریزی قبل از نصب

نصب آسانسور چند روز طول می کشد

فروش قطعات آسانسور

نوع ساختمان و تهیه نقشه و مکان یابی آسانسور

قبل از بررسی مدت زمان نصب آسانسور در پروژه ساختمان سازی، معمولا شرکت های بزرگ از مهندسین آسانسور، طراح داخلی یا مهندس معمار، کارشناس برق، برق کار حرفه ای و نصاب حرفه ای کمک می‌ گیرند. زیرا کار راه‌اندازی آسانسور باید طبق استاندارد های جهانی باشد.
زمان نصب آسانسور در یک ساختمان با طبقات کمتر به نسبت یک ساختمان بلندتر کمتر است. مثلا نصب یک آسانسور در یک ساختمان 3 طبقه با زمانی که برای نصب یک آسانسور در یک آسمان خراش صرف می شود خیلی فرق می کند. همچنین نصب یک آسانسور در یک ساختمان مسکونی با یک آسانسور در مراکز تجاری تفاوت دارد.

پروسه نصب آسانسور و آماده‌سازی کف چاله

برای پاسخ به سؤال نصب و راه‌اندازی آسانسور چقدر زمان می برد باید عوامل مختلف را در نظر داشت. عواملی مانند آماده‌سازی چاه برای آسانسور به زمان بسیار زیادی احتیاج دارد. در آماده‌سازی چاه برای آسانسور باید به کدهای منطقه و وضع زمین زیرین و ابعاد چاه توجه شود.
در پروسه راه‌اندازی آسانسور باید وسایل ایمنی مانند کپسول آتش نشانی و سیستم اطفای حریق در درون یا اطراف آسانسور نصب شود و نیز نصب تلفن در کابین آسانسور می تواند به ایمنی دستگاه کمک شایانی بکند.

اجزای مختلف آسانسور و نصب در طبقات مختلف آسانسور

اجزای زیادی در ساخت آسانسور وجود دارند که هریک از اجزا برای ساخت و نصب شدن زمان نیاز دارند و در پروسه مدت زمان راه‌اندازی آسانسور دخالت دارند. اجزای مختلف یک آسانسور عبارتند از: کابین، سیستم ریلی، موتور خانه و گیربکس، کنترل ها و سیستم های امنیتی و در طبقات می باشد.
فضاسازی برای نصب در آسانسور در مرحله آهن کشی انجام می شود که این مرحله باید با دقت زیاد محاسبه شود. همه آسانسورها این اجزا را دارند؛ اما در بعضی از موارد باهم فرق می کنند.
هر کدام از این اجزا باید به طور دقیق نصب شوند تا آسانسور بتواند به راحتی بالا و پایین برود. مدت زمان راه‌اندازی آسانسور در آسانسور خانگی که از اجزای کمتری تشکیل شده اند خیلی کوتاهتر از مدت زمان نصب و راه‌اندازی آسانسور در انواع تجاری آن است.