تاريخ انتشار : 1401/07/26 - 13:17
كد :83

ضربه گیر آسانسور

ضربه گیر آسانسور که با نام بافر نیز شناخته می شود. یکی از قطعات ایمنی در آسانسور می باشد. ضربه گیر آسانسور در قسمت چاه آسانسور و قسمت پایین کابین و وزنه تعادل نصب می گردد.

ضربه گیر آسانسور یکی از مهم ترین و اساسی ترین قطعه در آسانسور می باشد. مجموعه آمر فلز امیر تولید کننده انواع قطعات و تجهیزات آسانسور با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت می باشد.
ضربه گیر آسانسور در مقابل سقوط کابین به چاهک آسانسور از ارتفاع بالا و ضربه زیاد به کابین جلوگیری می نماید. به همین منظور استفاده از ضربه گیر هایی که از نظر مواد تولید شده دارای کیفیت و مرغوبیت زیاد می باشد سبب افزایش امنیت اشخاص و آسانسور می گردد. 

ضربه گیر آسانسور

برای خرید و تهیه و تعمیرات انواع لوازم و قطعات آسانسور می توانید با گروه پشتیبانی مجموعه آمر فلز امیر تماس حاصل نمایید.

ضربه گیر آسانسور چیست

ضربه گیر آسانسور که با نام بافر نیز شناخته می شود. یکی از قطعات ایمنی در آسانسور می باشد. 
ضربه گیر آسانسور در قسمت چاه آسانسور و قسمت پایین کابین و وزنه تعادل نصب می گردد. 
بافر یا ضربه گیر آسانسور می تواند در زمان بروز مشکل در آسانسور سرویس کار و تعمیرکاران را از خطر احتمالی نجات دهد. و همچنین وظیفه جلوگیری از برخورد کابین و وزنه تعادل به هنگام سقوط به داخل چاه آسانسور به کف آن را دارد. 

انواع مختلف ضربه گیر آسانسور

ضربه گیر در انواع مختلف تولید می گردد که شامل ضربه گیر جذب کننده انرژی و ضربه گیر مستهلک کننده انرژی می باشد.

ضربه گیر جذب کننده انرژی

ضربه گیر های پلی اورتان پلاستیکی و ضربه گیری فنری در نوع جذب کننده انرژی تقسیم بندی می شوند. این ضربه گیرها برای سرعت های تا یک متر بر ثانیه مورد استفاده قرار می گیرد.

ضربه گیر فنری آسانسور

ضربه گیر فنری از نوع ضربه گیر جذب کننده آسانسور می باشد. که ساختار آن به صورت فنری مارپیچ و مقطع گرد می باشد. که این نوع از ضربه گیر نیز دارای دو نوع فنر فنر لول و فنر تخت می باشد.

ضربه گیر پلی اورتان آسانسور

ضربه گیر پلی اورتان نیز از نوع ضربه گیرهای جذب کننده انرژی می باشد. که این ضربه گیر تولید شده از مواد شیمیایی می باشد. که در اثر دو ماده پلی یول و ایزوسیانات ایجاد می شود. 
در این نوع ضرهد گیر ضربه های اتفاقی و لرزش های موجود به وسیله آن جذب می شود.  از پلی اورتان در ضربه گیر آسانسور با سرعت نامی پایین مورد استفاده قرار می گیرد.

ضربه گیر مستهلک کننده انرژی

ضربه گیر یا بافر مستهلک کننده نیز دارای انواع مختلف همچون ضربه گیر هیدرولیکی و ضربه گیر فنری می توان تقسیم نمود. که هریک کاربرد مخصوصی را دارد.

ضربه گیر هیدرولیکی آسانسور

کارکرد ضربه گیر هیدرولیکی به گونه ای می باشد که در آن انرژی حرکتی کابین و وزنه تعادل را به انرژی حرارتی تبدیل نموده و باعث انقباض روغن درون محفظه را توسط انرژی وارد شده را دارد و در نهایت تبدیل نیرو صورت می گیرد.
ضربه گیر هیدرولیکی سرعت حرکت کابین را تا اندازه ای کم کرده و سبب می گردد سرعتی که در زمان نشستن کابین به ضربه گیر وارد می شود از سرعتی که برای توان ضربه گیر طراحی شده است بیشتر نگردد.

ضربه گیر فنری آسانسور(مستهلک کننده انرژی)

ضربه گیر یا بافر فنری در آسانسور وظیفه بازدارندگی را دارد که موجب برگشت مجدد انرژی وارد شده به کابین آسانسور می گردد. 

فروش قطعات آسانسور