تاريخ انتشار : 1401/07/26 - 13:08
كد :82

نصب درب و ریل آسانسور

نصب درب آسانسور از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. بهد طوری که اگر در نصب درب آسانسور دقت لازم نشود موجب خسارات جانی و مالی زیادی می شود.

نصب درب و ریل آسانسور می بایست توسط تیم حرفه ای انجام شود تا کمترین خسارت و سهل انگاری در آن دیده نشود. همچنین استفاده از قطعات استاندارد و پیشرفته روز می تواند در طول عمر درب و ریل آسانسور تاثیر گذار باشد.

 

نصب درب و ریل آسانسور

فروش قطعات آسانسور

 

درب آسانسور

درب آسانسور و به درستی نصب کردن درب آسانسور در عملکرد آسانسور تاثیر گذار می باشد. بیشتر خرابی ها و درست کار نکردن آسانسور به درست نصب نکردن درب آسانسور مرتبط می باشد. و درب آسانسور یکی از قطعات مهم و اساسی در ایجاد امنیت و عملکرد درست آسانسور می باشد. 
نصب درب آسانسور از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. بهد طوری که اگر در نصب درب آسانسور دقت لازم نشود موجب خسارات جانی و مالی زیادی می شود.
درب آسانسور وظیفه حفظ امنیت اشخاص و جدا کردن فضای داخلی کابین با فضا های خطرناک را دارد. 

انواع درب آسانسور

درب طبقات 

درب طبقات وظیفه جدا کردن چاه آسانسور از طبقه ها را برعهده دارد. و همچنین درب طبقات آسانسور از بروز خطراتی مانند سقوط افراد به داخل چاهک آسانسور و برخورد اشخاص با کابین در حال حرکت را جلوگیری می نماید.
درب طبقات فقط هنگامی که اشخاص می خواهند وارد یا خارج کابین شوند باز می گردد.
درب طبقات دارای انواع گوناگونی همچون سانترال، لولایی، تلسکوپی، آکاردئونی  و ... را می توان نام برد.

درب کابین

درب کابین آسانسور و تعداد آن به میزان ورودی و خروجی اشخاص به آن وابسته می باشد. غالبا تعداد درب کابین در آسانسور ها یکی می باشد. درب کابین آسانسور متصل به کابین آسانسور می باشد. و فقط هنگاهی که کابین در طبقات به صورت کامل متوقف شد باز می گردد. و عملکرد ان به صورت خودکار می باشد و در هنگام حرکت کابین آسانسور بسته می گردد. درب کابین آسانسور به دو نوع همچون تمام اتومات و نیمه اتومات موجود می باشد.

ریل آسانسور

 در نصب و راه اندازی آسانسور ابتدا باید ریل و درب آسانسور را نصب نمود. ریل آسانسور یکی از تجهیزات و قطعات اصلی در آسانسور می باشد. که ریل آسانسور بعد از آهن کشی نصب می گردد. و به شکل قطعه ای فلزی و T شکل می باشد. 
وظیفه ریل آسانسور هدایت کابین و قاب وزنه تعادل و همچنین مانع کابین آسانسور در زمان ترمز اضطراری است. 

عوامل مهم در انتخاب ریل آسانسور

برای انتخاب ریل مناسب آسانسور برای نصب بررسی مواردی همچون ظرفیت آسانسور، ارتفاع آسانسور و سرعت آسانسور مهم می باشد.
به طور کلی مجموعه آمر فلز امیر دز زمینه طراحی و تولید قطعات و تجهیزات آسانسور با بهره گیری از کادری مجرب و متخصص در این زمینه توانسته به جایگاه مهمی در صنعت آسانسور دست یابد.  این مجموعه با داشتن کارمندان حرفه ای در زمینه نصب وتعمیر انواع قطعات آسانسور سعی بر این دارد بهترین خدمات را به شما مشتریان ارائه نماید.