تاريخ انتشار : 1401/07/21 - 10:25
كد :81

دلایل خوردگی فلکه موتور آسانسور

خوردگی فلکه آسانسور یکی از دلایل خراب شدن آسانسور می باشد.برای تشخیص خوردگی فلکه آسانسور باید به موتورخانه آسانسور رفت و پیرامون فلکه موتور آسانسور را بررسی کرد.

فلکه موتور آسانسور یکی از قطعات مهم و اصلی برای کارکرد آسانسور می باشد. که بروز هر مشکلی در فلکه موتور آسانسور سبب اختلال در تمام سیستم آسانسور می گردد. فلکه موتور آسانسور وظیفه ایجاد نیرو برای حرکت عمودی کابین آسانسور در طبقات می باشد. خوردگی فلکه آسانسور یکی از دلایل خراب شدن آسانسور می باشد.
گروه صنعتی آمر فلز امیر تولید کننده انواع مختلف قطعات و تجهیزات آسانسور با بهترین و مرغوب ترین کیفیت در سراسر کشور می باشد. گروه صنعتی آمر فلز امیر کوشیده است با به کار گیری پرسنل با تجربه در تولید تجهیزات آسانسور کمک شایانی به شما مشتریان محجترم نماید.
شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در این مجموعه تماس حاصل نمایید.

فلکه موتور آسانسور چیست

فلکه موتور آسانسور از قسمت های مهم و اساسی در آسانسور می باشد. که برای انتقال نیروی موتور و حرکت به سیم بکسل استفاده می شود. موتور گیربکیس آسانسور از لوازم جانبی مختلفی تشکیل شده است که هر کدام از این قطعه ها سبب تکمیل کارکرد موتور می گردند.
همان طور که گفته شد ایجاد مشکل در هر کدام از فطعات سبب اختلال در راندمان آسانسور خواهد گردید. فلکه موتور آسانسور یکی از عملکردهایش تحمل وزن و حمل اشخاص می باشد.

 

دلایل خوردگی فلکه موتور آسانسور

نحوه کارکرد فلکه موتور آسانسور

فلکه موتور آسانسور به این صورت کار می کند که سیم بکسل از یک طرف به وزنه تعادل و از طرفی دیگر به به کابین آسانسور وصل شده است و با یکسان نمودن وزن وزنه تعادل با وزن کابین  رد بین طبقات میانی تراز ایجاد می کند. موتور آسانسور وظیفه انتقال نیرو و توان مکانیکی از منبع به مصرف کننده را دارد. فلکه موتور آسانسور دچار مشکلاتی می شود که این مشکلات سبب خوردگی فلکه آسانسور می گردند.

خوردگی فلکه موتور آسانسور

خوردگی فلکه موتور آسانسور در همه آسانسورها ایجاد می گردد که دلایل مختلفی سبب بروز خوردگی در فلکه آسانسور می گردند. برای تشخیص خوردگی فلکه آسانسور باید به موتورخانه آسانسور رفت و پیرامون فلکه موتور آسانسور را بررسی کرد.

نشانه های تشخیص خوردگی فلکه موتور آسانسور

اگر خوردگی در فلکه آسانسور وجود داشته باشد باید در اطراف فلکه آسانسور براده های آهن دیده شود
اگر در شیار های فلکه موتور آسانسور شیار های مار پیچی به وجود آمده باشد نیز از نشانه های خوردگی در فلکه آسانسور می باشد.
فرو رفتن سیم بکسل به درون شیار های فلکه موتور اسانسور  نیز از نشانه های خوردگی فلکه آسانسور می باشد.

دلایل اصلی خوردگی در فلکه موتور آسانسور

موتور را باید به صورت درست تراز نمود تا از خوردگی فلکه موتور جلوگیری شود.
سیم بکسل باید در جای مناسب خود قرار بگیرد در غیر این صورت سبب سایش و خوردگی سبم بکسل می گردد. و خرابی سیم بکسل امنیت آسانسور را به خطر می اندازد.
فلکه اصلی موتور آسانسور باید با فلکه هرزگرد آسانسور در یک راستا باشند. اگر این قطعات در راستای یکدیگر نباشند سبب آسیب و مشکل در آسانسور می گردد.
از دلایل مهم دیگر که سبب خوردگی و سایش در فلکه موتور آسانسور می گردد ایجاد لرزش و تکان بیش از حد شاسی می باشد.

فروش قطعات آسانسور