تاريخ انتشار : 1401/06/15 - 12:59
كد :68

تزئینات کابین آسانسور

تزئینات کابین آسانسور شامل استفاده از مواردی مانند نورپردازی در سقف آسانسور، استفاده از دستگیره ها و دکمه های شیک و زیبا بر روی شاسی آسانسور و … می شود.

تزئینات کابین آسانسور جزء قسمت هایی است که بیشتر به چشم می آید. به طور کلی کابین آسانسور و چگونگی تزئینات داخلی کابین آسانسور بیشتر از بقیه قسمت ها مورد توجه قرار می گیرد. بسته به نوع ساختمان و کاربری آسانسور می توان از انواع کابین آسانسور و تزئینات داخلی آسانسور استفاده کرد. زیبایی ظاهری کابین آسانسور و تزئینات آن تأثیر زیادی بر مسافران خواهد داشت. به همین خاطر بهتر است از قطعات با کیفیت و مرغوب شیک برای تزئینات کابین آسانسور استفاده شود.
کابین آسانسور شامل سقف، کف، دیواره ها، آینه داخل کابین، دستگیره های داخل کابین آسانسور، پنل طبقات، درب آسانسور، صفحه نمایشگر و در صورت وجود پخش موزیک و پنل سخنگو می باشد. بیشتر تزیینات داخلی آسانسور بر روی دیواره ها قرار می گیرند. این لوازم تزئینی و فانتزی که برای داخل کابین آسانسور به کار می روند شامل موارد زیر می شود:

  • آینه
  • تزیینات دیواره آسانسور
  • تزیینات فانتزی برای سقف آسانسور
  • دستگیره های داخل کابین آسانسور
  • نمایشگر موزیکال و سخنگوی پنل طبقات
  • درب آسانسور
  • سقف و کف آسانسور

تزئینات کابین آسانسور

تزئینات کابین آسانسور

تزئینات کابین آسانسور شامل استفاده از مواردی مانند نورپردازی در سقف آسانسور، استفاده از دستگیره ها و دکمه های شیک و زیبا بر روی شاسی آسانسور و … می شود. در ادامه به برخی دیگر از تزئینات داخل کابین اشاره می کنیم.

کف آسانسور

قیمت تزئینات کف آسانسور با توجه به اینکه از پارکت، رنگ و یا سرامیک استفاده شده باشد، متفاوت است. معمولاً اگر جنس کف آسانسور از سنگ باشد، سنگین می ‌شود و موجب آسیب دیدن گیربکس آسانسور می شود و هزینه های بالایی نیز در بر دارد؛ اما هزینه استفاده از pvc نسبت به سنگ و سرامیک کمتر است؛ بنابراین می توان برای کاهش هزینه ها و حفظ سلامت آسانسور از کفپوش های pvc استفاده کرد. کفپوش های اپوکسی مقاومت بالاتری نسبت به کفپوش های pvc دارند و تعویض آن ها آسان ‌تر از pvc است.
برای تعویض قطعات داخل کابین آسانسور و تزئینات آن می ‌توان کفپوش آسانسور را تعویض نمود و از طرح های جدید با قیمت های مناسب تر استفاده کرد. قیمت کفپوش آسانسور با توجه به ابعاد آسانسور تعیین می شود.
در برخی از ساختمان های مسکونی برای تزیینات کف آسانسور نیز از سنگ های طرح دار که مقاومت بالایی در برابر ضربه دارند استفاده می ‌شود. ممکن است این سنگ ها از جنس گرانیت باشند و یا معرق کاری شده باشند. معمولاً سنگ های مورد استفاده در کف آسانسور از جنس نسوز هستند و مقاومت بالایی دارند.
در برخی از مکان های پر رفت و آمد مانند هتل نیز برای کف آسانسور از موکت استفاده می کنند که زیبایی چندانی ندارد؛ بنابراین بهتر است از رنگ های جدید و طرح دار گرانیتی استفاده شود تا به زیبایی ظاهری داخل کابین آسانسور بیافزاید.

سقف آسانسور

سقف یکی از قسمت هایی است که آپشن های زیادی برای تزیین دارد. با استفاده از طرح های مختلف، نورپردازی و استفاده از لامپ های رنگی می توان کار های زیبایی برای تزیینات سقف آسانسور انجام داد. البته آینه کاری در سقف آسانسور هم در برخی از ساختمان های مجلل استفاده می شود که نمای بسیار زیبایی دارد.
قیمت سقف آسانسور با توجه به اینکه چه نوع تزیینات و نورپردازی های داخل آن استفاده شده تعیین می شود. اگر سقف آسانسور با استفاده از CNC کار شده باشد و نورپردازی های زیبا و متنوع داشته باشد هزینه بالاتری نسبت به سقف های ساده تر خواهد داشت. سقف کاذب و استفاده از لیزر و برش سقف نیز یکی دیگر از گزینه های انتخاب سقف کابین آسانسور است.
قیمت تزئینات سقف کابین آسانسور نیز با توجه به انتخاب مشتریان متفاوت است؛ اگر به فکر تعویض تزیینات داخلی آسانسور هستید و می خواهید اطلاعات کاملی در رابطه با قیمت تزئینات کابین آسانسور داشته باشید بهتر است با مجموعه های تولید کننده این تجهیزات و تزئینات در ارتباط باشید.

فروش قطعات آسانسور