لیست قطعات آسانسورآمر فلز تولید کننده انواع قطعات آسانسور در ایران برای اطلاع از لیست قطعات آسانسور با ما در تماس باشید :

تلفن : 02146893204
واتس آپ : 09358987865  (ارتباط فقط از طریق واتس آپ)


فروش فلکه هرزگرد آسانسور

فروش کابین آسانسور

فروش سیم بکسل آسانسور Steel Ropes

فروش قلاب سر بکسل آسانسور

سیم بکسل

یکی از نکات کلیدی صنعت لیفتینگ می باشد. از آنجا که کار لیفتینگ بسیار حساس و حیاتی است باید به طور حتم از سالم بودن سیم بکسل ها اطمینان حاصل کرد.زدگی و خوردگی از جمله مواردی است که هنگام بازرسی فنی سیم بکسل باید به آن توجه زیادی کرد. هرگونه اشتباه در لیفتینگ به قیمت جان افراد تمام می شود. از این رو باید در انجام بازرسی فنی بسیار محتاط بود

نکاتی در خصوص سیم بکسل

سیم بکسل یکی از نکات کلیدی صنعت لیفتینگ می باشد. از آنجا که کار لیفتینگ بسیار حساس و حیاتی است باید به طور حتم از سالم بودن سیم بکسل ها اطمینان حاصل کرد.زدگی و خوردگی از جمله مواردی است که هنگام بازرسی فنی سیم بکسل باید به آن توجه زیادی کرد. هرگونه اشتباه در لیفتینگ به قیمت جان افراد تمام می شود. از این رو باید در انجام بازرسی فنی بسیار محتاط بود.

ساختمان سیم بکسل

هر سیم بکسل از سه جز اصلی تشکیل شده است.

1. مفتول ها که استرند ( Strand) را می سازند.
2. استرند ها که به صورت مارپیچ دور یک هسته یا مغزی قرار می گیرند.
3. هسته یا مغز ( Core )
مفتول ها از مواد مختلفی مانند فولاد٬ آهن٬ فولاد ضد زنگ٬ برنز و ... ساخته می شوند اما امروزه بیشتر از جنس فولاد پر کربن استفاده می شود

فروش انواع قطعات آسانسور

فروش موتور گیربکس آسانسور

فروش موتور گیرلس آسانسور

پاراشوت آسانسور

پاراشوت همان ترمز اضطراری مکانیکی آسانسور می باشد. فرض کنید که همه سیم بکسلهای متصل به کابین پاره شده باشد. در این حالت کابین شروع به سقوط آزاد می نماید.
با افزایش سرعت حرکت کابین از حد مجاز، سیستم پاراشوت با دستور گرفتن از گاورنر سرعت، فعال شده و با انجام عمل ترمز، کابین را بر روی ریلها قفل می کند. پاراشوت ها از سه نوع عمده لحظه ای ( که استفاده از آن منسوخ شده)، تدریجی و غلتکی تشکیل می شوند . برای کابین تا سرعت ۰٫۶۳ متر بر ثانیه از ترمز ایمنی لحظه ای استفاده می شود .
برای کابین با سرعت بیش از ۱ متر بر ثانیه از ترمز ایمنی تدریجی یا غلتکی استفاده می شود .

فروش شاسی موتور آسانسور

طبقه بندی انواع مفتول های سازنده ی  سیم بکسل

1. مفتول فولادی بدون پوشش

این نوع مفتول در مناطقی که عوامل ایجاد زنگ زدگی کمتر هستند٬ بیشتر به کار می رود. به خاطر داشته باشید که حتی مفتول فولادی بدون پوشش را می توان با برنامه ی مناسب و منظم٬ روغن کاری و در مقابل زنگ زدگی محافظت کرد

2. مفتول فولادی گالوانیزه

این نوع مفتول فولادی با پوشش یکدست فلز روی٬ مقاومت بیشتری در برابر زنگ زدگی٬ رطوبت و... دارد. مفتول فولادی گالوانیزه با توجه به خصوصیات آن٬ کاربرد گسترده ای در صنایع کشتیرانی٬ امور دریایی و شیلات دارد. گاهی از فلز قلع نیز برای پوشش فولاد استفاده می شود. باید دانست که قلع در مقایسه با روی٬ مقاومت کمتری در برابر زنگ زدگی دارد.

انکودر آسانسور

همواره یکی از مهمترین بخش های یک آسانسور و یا یک روبات رولر (چرخ دار) کنترل حرکت و میزان آن به صورت دقیق است. از قطعات بسیار مفیدی که امروزه برای این هدف استفاده میشود، می توان به انکودرها اشاره نمود. که در حال حاضر به شکل های خاصی یافت می شوند. روش عملکرد انکودر ها به این صورت هست که به ازای مثلا اگر یک دور کامل ۳۶۰۰ پالس تولید کنند. در نتیجه با شمارش پالس ها می توان میزان چرخش و در نتیجه میزان جابه جایی را محاسبه نمود.

3. مفتول فولادی ضد زنگ

این نوع مفتول علاوه بر مقاومت بسیار بالا در برابر زنگ زدگی٬ در مقابل حرارت بالا تا حدود 1050 درجه ی سانتی گراد نیز مقاوم بوده و در صنایع مختلف مانند صنایع شیمیایی٬ غذایی٬ دارویی و دریایی به کار می رود.

نوع SS305 فاقد خاصیت آهنربایی میباشد،نوع SS316دارای خاصیت آهنربایی کمی میباشد،نوع SS302/304دارای خاصیت آهنربایی میباشد

استرند چیست؟؟ (Strand)

دو یا چند مفتول که با توجه به یکی از انواع آرایش های هندسی مشخص٬ کنار یکدیگر قرار می گیرند استرند را تشکیل می دهند.
به عبارت ساده تر هر سیم بکسل از تعدادی استرند و هر استرند از تعدادی مفتول تشکیل می شود.
استرندهای چند لایه گونه ای دیگر از استرندها هستند که در ساختار آنها دو لایه استرند به دور یک مغزی پیچیده شده و تمام استرندها قطری یکسان دارند. این نوع استرندها کارایی خوبی دارند ولی به علت ایجاد نقاط تقاطع بی شمار٬ فشار موضعی فراوانی به قسمت ها وارد شده و شکست زود هنگام مفتول ها را در پی خواهد داشت

ساختارهای اساسی چهار گانه ی استرند

گونگی قرار گرفتن مفتول ها در استرند, عامل تعیین کننده ی ویژگی های سیم بکسل برای انجام کار مورد نظر است.

در این نوع بافت, قطر تمامی مفتول های تشکیل دهنده ی هر استرند (شامل مفتول مرکزی) یکسان است. این نوع سیم بکسل ها به علت داشتن قابلیت انعطاف بالا, کاربرد بسیار گسترده ای در صنایع دارند.

موتور گیربکس


مي توان گفت که قلب و مرکز اصلي يک آسانسور، موتور گيربکس يا نيروي محرکه آن است که خود از چهار بخش زير تشکيل مي شود:
  1. موتور الکتريکی
  2. گيربکس
  3. فلکه گيربکس
  4. ترمز الکتريکی
به طور کلي وظيفه گيربکس، تبديل سرعت بالا که توسط موتور ب شافت ورودي اعمال شده و به سرعت پايين که از شافت خروجي به فلکه گيربکس منتقل مي شود، مي باشد. بطوريکه يک گيربکس مناسب مي تواند اتاق آسانسور را از طريق سيم بکسل ها، با سرعت مشخصي به حرکت درآورد.
البته شافت ورودي در گيربکس قادر است توسط موتور در جهت حرکت عقربه هاي ساعت و يا خلاف آن بچرخد که باعث به حرکت در آمدن اتاق آسانسور توسط سيم بکسل به سمت بالا يا پايين شود

گيربکس چيست

در شروع بهتر است توضيح دهيم که کيربگس چيست و چرا ما به کيربگس نياز داريم
گيربکس چيست؟: گيربکس ماشيني است که براي انتقال توان مکانيکي از يک منبع توليد توان به يک مصرف کننده و هچنين برآورده ساختن گشتاور و سرعت دوراني مورد نياز مصرف کننده به کار مي رود. گيربکس درواقع يک واسطه بين منبع توان و مصرف کننده توان مي باشد که بين منبع توان و مصرف کننده توان يک انعطاف پذيري بر قرار ميکند.
به دليل هماهنگ بودن گشتاور و سرعت دوراني منبع توليد توان با مصرف کننده نياز به ماشيني که بتواند اين هماهنگي را به صورت يک واسطه برقرار کند امري ضروري به نظر مي رسد دستگاهي که اين خواسته را ميتواند تامين کند کيربگس نام دارد.
منبع توليد توان مهم نيست که با چه نوع سوخت يا منابع انرژي توان را توليد ميکند بلکه اين مهم است که در شفت ورودي به گيربکس توان توليد شده را به صورت گشتاور به گير بکس منتقل کند دستگاههايي که ميتوانند توان مورد نياز گيربکس را تامين کنند شامل:
موتورماي الکتريکي – موتورهاي ديزل – موتورهاي بنزيني – موتورماي گاز سوز- توربين هاي بخار – توربين هاي گازي – توربين هاي آبي – توربين هاي بادي – موتورهاي جت – و منابع توليد تواني که انرژي خود را از خورشيد تامين ميکنند مي باشند.
مصرف کننده ميتواند هرنوع ماشيني باشد فقط کافي است که مصرف کننده بتواند توان خروجي از گيربکس را بصورت گشتاور دريافت کند .
شرکت آسانسوری آمر فلز امیر فروشنده انواع قطعات آسانسور در ایران با داشتن سالها تجربه در زمینه آسانسور و قطعات آسانسور
در صورت اطلاعاع از قطعات آسانسور آمر فلز امیر با ما در ارتباط باشید شما مستوانید برای خرید قطعات آسانسور به شماره تماس : 02146893204 و یا به شماره تلگرام :  09358987865  ما سری بزنید .
در دستگاه هايي که براي آ نها تنوع سرعت اهميت ندارد بلکه افزايش سرعت وگاهش گشتاور يا کاهش سرعت و افزايش گشتاور اهميت دارد از گيربکسي که بتواند اين کاهش يا افزايش گشتاور را در يک مرحله يا چند مرحله انجام دهد استفاده مي کنيم اين نوع از گيربکس ها گيربکس تک سرعته نام دارند مثلا گيربکسي که در بعضي از انواع آسانسوربه کار ميرود.
در بعضي از ماشين آلات و دستگاههايي که در حين کار نياز به افزايش يا کاهش سرعت دوراني داريم نياز به تنوع سرعت نيز داريم مثلا خودروها وقتي از سر بالايي ميخواهند بالا روند بيشتر به گشتاور بالاتر نياز دارند تا سرعت بيشتر تا بتوانند از سر بالايي بالا روند و وقتي که در اتوبان ها حرکت ميکنند بيشتر نياز به سرعت بيشتر دارند تا گشتاور بالا لذا براي تامين اين تنوع سرعت و کشتا ور از گيربکسي که بتواند اين تنوع را برآورده سازد استفاده مي شود، به اين نوع از گيربکس ها که مي توانند اين تنوع سرعت و گشتاور مورد نياز را براورده سازند گيربکس چند سرعته گفته مي شود

فروش درب اتوماتیک آسانسور

فروش درب نیمه اتوماتیک آسانسور

فروش گاورنر آسانسور (Governor)