قیمت شاسی موتور آسانسور

جهت اطلاع از قیمت شاسی موتور آسانسور و همچنین خرید شاسی موتور آسانسور و نحوه فروش شاسی موتور آسانسور با شماره تماس آمر فلز در تماس باشید:

تلفن : 02146893204
واتس آپ : 09358987865  (ارتباط فقط از طریق واتس آپ)

قیمت شاسی موتور آسانسور

شاسی موتور آسانسور

یکی از قطعات مهم در نصب آسانسور کششی شاسی موتور می باشد در واقع شاسی موتور یک سازه فلزی می باشد که موتور آسانسور و فلکه هرزگرد روی آن قرار گرفته و کلیه قطعات مکانیکی آسانسور به ان متصل هست و در واقع کل وزن سیستم مکانیکی آسانسور مانند کابین آسانسور و سیم بکسل ها و دیگر قطعات وابسته روی آن سوار می شود. بنابر مطالب فوق قطعاتی که روی شاسی موتور نصب و مونتاژ می گردد شامل موتور آسانسور و فلکه هرزگرد می باشد و البته کل وزن کابین آسانسور و قاب وزنه آسانسور بهمراه وزنه ها و سیم بکسل ها و غیره را هم باید به حساب آورد بنابراین باید در ساخت شاسی موتور آسانسور و همینطور ساخت دال بتونی در سقف چاه آسانسور نکات بسیار زیادی رعایت شود تا بهترین استحکام برای آسانسور بوجود آید و باید طبق استاندارد نصب آسانسور این موارد بصورت کامل رعایت گردد. البته نحوه ساخت شاسی موتور آسانسور بهمراه کلیه امور مربوط به جوشکاری و مستحکم سازی آن در کلاس آموزش نصب آسانسور شرکت آموزش داده می شود.

نحوه ساخت شاسی موتور آسانسور

در ساخت شاسی موتور موتور باید از تیر آهن با سایز بالا مانند تیر آهن سایز 18 و ناودانی نمره 14 و... استفاده نمود
جوشکاری در ساخت شاسی موتور باید بصورتی بسیار دقیق انجام شود که هیچ فضای خالی در جوش وجود نداشته باشد
شاسی موتور باید کاملا صاف و تراز ساخته شود و کلیه آهن آلات مورد استفاده در آن باید کاملا صاف باشند
باید قبل از جوشکاری کلیه آهن آلات را بخوبی سیقل داد تا هیچ زایده ای نداشته باشند
شاسی موتور آسانسور باید بگونه ای ساخته و فیکس شود که جلوی ایجاد لرزشهای عمودی و افقی کابین آسانسور گرفته شود
شاسی موتور باید طوری ساخته شود که حفظ زاویه آلفا بخوبی در آن حفظ شود و فاصله عمودی مناسبی بین فلکه موتور و فلکه هرزگرد آسانسور در آن وجود داشته باشد

شاسی موتور گیربکس آسانسور

  •     ناودانی صنعتی
  •     تیرآهن صنعتی بال پهن
  •     تیرآهن بال باریک
  •     قوطی صنعتی
  •     نبشی صنعتی
  •     ورقهای آهن با ضخامت بالا

قیمت شاسی موتور آسانسور

اگر شاسی موتور آسانسور توسط کارخانه ساخته شود معمولا مراحل زیر برای ساخت ان طی میگردد:

ابتدا مواد خام مانند تیر آهن و ناودانی و... از انبار دریافت می شود
آهن آلات بخوبی صاف و تمیز شده تا زایده نداشته باشند
در این مرحله آهن آلات برش خورده به واحد برش رفته تا برشکاری روی آنها انجام گردد
سپس قطعا برش خورده تحویل قسمت پانچ و پرس میگردد
بعد از آن قطعات مربوطه به قسمت جوشکاری تحویل داده می شود
پس از جوشکاری ، شاسی موتور به قسمت شستشو رفته تا مراحل شستشوی نهایی روی آن انجام شود
در این مرحله شاسی موتور آسانسور به قسمت رنگ رفته تا فرایند رنگ کاری آن انجام گردد
در نهایت در این مرحله به کوره حرارتی خشک شدن رنگ ارسال میگردد
ساخته شدن شاسی موتورهای گیربکس یا گیرلس در کارخانه این مزیت را دارد که معمولا زاویه آلفای خوبی در شاسی مربوطه بوجود آمده و همچنین شاسی موتور از ظرافت و زیبایی بهتری برخوردار می باشد.
توجه نمایید که حرکت فلکه موتور آسانسور به همراه حرکت چرخ دنده های موتور ممکن است باعث ایجاد لرزش در حرکت کابین آسانسور شود بهمین دلیل باید کل شاسی موتور آسانسور به همراه موتور گیربکس آسانسور بر روی قطعاتی به نام لرزه گیر قرار گیرند. زیرا لرزه گیر زیر شاسی موتور نوسانات آسانسور را به کابین آسانسور و همچنین به سازه ساختمان انتقال نمی دهد و باعث می شود که حرکت کابین آسانسور بسیار نرم تر باشد.
شاسی موتور یک سازه فلزی است که وزن کل سیستم مکانیکی آسانسور روی آن سوار می باشد. اما در اصل دو قطعه روی آن نصب و مونتاژ می گردد:

1-موتور
2-فلکه هرزگرد

نصب شاسی موتور آسانسور

ایجاد ثبات و عدم حرکت و لرزشهای عمودی و افقی به کابین آسانسور
حفظ زاویه آلفا ( در واقع ایجاد فاصله عمودی مناسب فی مابین فلکه موتور و فلکه هرزگرد آسانسور
تمام قطعات موتور شامل گیربکس ، ترمز باید روی یک شاسی که از قبل طراحی شده و بر سقف آسانسور جا گذاری شده مونتاژ شود. این شاسی از جنس فولاد می باشد و وظیفه آن نگه داری تمام قطعات موتور در یک تراز می باشد. کل مجموعه شاسی و موتور قابلیت این را دارد که در صورت نیاز به طور یکپارچه جابه جا گردد. این شاسی موتور باید طوری طراحی شده باشد که تحت هیچ شرایطی دچار خمیدگی نشود، شایان ذکر است که این مجموعه باید به گونه ای نصب وطراحی گردد که به هنگام کار پمپ آسانسور هیچگونه لرزش و صدای اضافی نداشته باشد.

قیمت شاسی موتور آسانسور

حرکت حلزونی که در پی در گیری آن با چرخ دنده هایش اتفاق می افتد نباید در موتور خانه یا حتی در کابین حس شود به همین دلیل کل شاسی موتور آسانسور به همراه موتور گیربکس بر روی قطعاتی به نام لرزه گیر قرار می گیرند این امر سبب حرکت چرخ دنده ها حس نشود. لرزه گیر زیر شاسی موتور نوسانات آسانسور را به سازه ساختمان انتقال نمی دهد و به حرکت آسانسور نرمی می بخشد.
از پیش ساخته شدن شاسی موتور یا در بیشتر مواقع استفاده از کلیشه های مختلف برای موتور گیربکس ها یا حتی موتور گیر لس ها این قابلیت را به ما می دهند که زاویه آلفای مطلوبی به دست آورده و همچنین شاسی موتور از ظرافت و زیبایی قابل قبول برخوردار گردد.